top of page

Historien om Visjona

Noodt og Reiding har blitt Visjona foto
Foto Harriet Steinkjer Nystu og Kurt Johnsen

Startet i 1974

Visjona AS (tidligere Noodt & Reiding AS) ble etablert i 1974 som ett av de første bedriftsrådgivningsselskaper i Nord-Norge. Gründer, siviløkonom Erik Noodt, var en av de første i Nord-Norge innen bedriftsrådgivning. 

 

Navnet på bedriften var opprinnelig  Siviløkonom Erik Noodt. Da Jan Reiding kom inn som partner året etter, ble selskapet et kombinert bedriftsrådgivnings- og regnskapskontor, og navnet endret til Noodt & Reiding AS.

I 1985 ble forretningsområdene delt i to, og regnskapskontoret ble skilt ut som et eget selskap. I 1993 ble dette til en del av starten til Økonorgruppen, som senere ble kjøpt opp av Accountor-konsernet .

Selskapet fikk da navnet Konsulentselskapet Noodt & Reiding AS, og har fortsatt som et rent rådgivingsselskap siden 1985. Til 45 årsjubileet i 2019 ble navnet endret til Visjona AS.

Vi ønsket et navn som har en klar kobling til det vi brenner for. Gjennom våre tjenester bistår vi kundene med å realisere sine visjoner og drømmer. Ordet visjon er fra latin og brukes i mange språk. Det har flere betydninger, bl.a. framtidssyn og mål/målsetting, som er nettopp det vi jobber med hver eneste dag på vegne av kundene våre. ​

Kurt Johnsen ble ansatt i 1984, og var i mange år daglig leder av bedriften. Harriet Steinkjer Nystu overtok roret i 2009, og har ledet bedriften med stø kurs frem til i dag

KONTAKT OSS

Book en avtale for å kartlegge ditt behov
Tel: +47 982 18 920
Email:
post@visjona.no
Post: Visjona AS, Markveien 38b, 9510 Alta
Kontorsted Alta: Markedsgata 3, 9510 Alta
Kontorsted Storslett: Kunnskapsparken, Lyngsmark 2, 9151 Storslett

 
  • Instagram
  • Facebook
  • Linkedin
Miljøfyrtårn logo

© 2025 av Visjona AS

Live logo
bottom of page